TR | EN

Yüksekliği Ayarlanabilir Elektrikli Masa Sistemleri

Ergonomik Elektrikli Yüksekliği Ayarlanabilir Çalışma Masa Sistemleri


Sit & Stand Desks yani yükselebilir masalar elektrikli bir motora sahiptir. Bir butona basıp birkaç saniyede kendi boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. Standart ofis masalarının yükseklikleri 72cm’dir. Peki, tüm insanlar aynı boyda mı? Sandalyelerin yükselebilir olması o kadar önemli değil. Masalar da yükselebilir alçalabilir olmalı ki çalışan kişi boyuna göre masa yüksekliğini ayarlayabilsin, ondan sonra ofis koltuğunun yüksekliğini ayarlayabilir ve ergonomik bir çalışma ortamına sahip olabilir. Ayrıca, yükselebilir masa sayesinde çalışanlar, ister ayakta ister oturarak çalışabilme imkânını da bulacaktır. Belli aralıklarla biraz ayakta biraz oturarak çalışabilme aynı pozisyonda uzun süre kalmaz ve kas-iskelet rahatsızlıklarının oluşmasını önleyebilirsiniz.

Enerjinizi Artırır

Sürekli oturarak çalışmak enerjinin azalmasına neden olur. Bu da verimi düşürür.

Postürü Korur

Sürekli oturarak çalışmak postürün bozulmasına neden olur.Sırt ve boyun bükülür, uygunsuz bir duruşa neden olur.

Kalp atışını düzenler

Hareketsiz sabit şekilde oturmak kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur.Bu da beraberinde birçok hastalıklara meydana çıkarır en başta da kalp rahatsızlıkları ve diyabet.

Kasları Güçlendirir

Sabit kalmadan pozisyon değişikliklerinde bulunmak kasları da güçlü kalmasını sağlar.Hareketsizlik kasları da zayıflatır.

Masa başı çalışırken
sırt ve bel ağrılarından kurtulun

Stanford Universitesinin yaptığı araştırmaya göre çalışırken Sit&Stand yani Elektrikli Masa kullanarak sırt ve bel ağrılarından daha büyük sorun çıkartmandan kurtulanabileceği açıklandı.

Sıradan mobilyalarda çalışan ofis çalışanları için “Hareket etmek için nedenler”arayın, derler ama Yüksekliği Yaralanabilir masalarda çalışanlar için neden aramaya gerek yok. İstenildiği zaman bir tuş yardımı ile masadan ayrılmaya gerek kalmadan ayakta çalışabilir böylece dinamik bir hareket katar.

Uzun süre oturmak her hastalığa davetiye

Uzmanlar, uzun süre oturan kişilerin akla gelebilecek tüm hastalıklara yakalanma riskini önemli ölçüde artırdığını açıkladı. .

Hareketsiz yaşam günümüzün en büyük rahatsızlıkların nedenlerini oluşturuyor. Ortalama 7.7 saat oturuyoruz.Oturma süresi 2 saati aşmış bir kişinin iyi kolesterol seviyesi yüzde 20 azalıyor, oturur oturmaz yağ parçalamaya yardımcı olan enzimler yüzde 90 oranında azalıyor, İnsülin etkisi yüzde 24’e düşerek diyabet riski artıyor.

Eğer gereğinden fazla oturmanız gerekiyorsa mutlaka sıradan ofis koltuklar yerine "Aktif oturuş" sağlayan kotuk/sandalye tiplerinden seçmeye özen gösterin.
All the products and services we offer are designed to improve the health of businesses by protecting the health, safety and wellbeing of the people who work for them.

İletişim

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0 212 671 9400
İkitelli OSB. Demirciler Sitesi B3 No:90 Başakşehir / İstanbul - TURKEY